Szülőknek /

Szülői felelősség

Szülőként is fontos feladatunk segíteni gyermekünket a veszélyek felismerésében, de abban is, hogy ki tudják használni az internet adta előnyöket

Kaminszky Adrienne
projekt manager


Kedves Szülőtársak!

Mindannyiunk számára evidens, hogy a felnőttek – pedagógusok, szülők - felelőssége megvédeni a gyerekeket az online térben fenyegető kockázatoktól és veszélyektől.

Szülőként is fontos feladatunk tehát segíteni gyermekünket a veszélyek felismerésében, de abban is, hogy ki tudják használni az internet adta előnyöket, azaz megtanulják a digitális műveltség alapjait. A gyerekek akkor tudják hatékonyan használni az internetet, ha felkészítjük őket arra, hogy a használat során okos döntéseket hozzanak.
 
Bízunk benne, hogy a programunk keretében széles szakmai kör bevonásával a pedagógusok számára elkészített oktatási segédanyagaink mellett a szülőknek weboldalunkon segítséget tudunk nyújtani ebben a nagyon aktuális és fontos témakörben. Igyekeztünk minden olyan információt, tudnivalót, gyakorlati tanácsot, tippeket és irodalmat egybegyűjteni, ami mind ahhoz járul hozzá, hogy a szülők egy helyen megtaláljanak sok hasznos adalékot a gyermekek egészséges és biztonságos online létének elősegítéséhez, okos és tudatos digitális állampolgárrá válásához.

Vigyázzunk gyermekeinkre, legyünk felkészültek, körültekintően segítsük őket az online térben is! Jó böngészést kívánok!


Szülői felelősség

„A szülők (a család) felelőssége, illetve szerepe kiemelt jelentőségű a médiatudatosság területén; ahogyan az élet más területein, az online világban is kísérniük, segíteniük kell gyermeküket. Ez azonban nem könnyű: a szülőknek nincsenek a digitális médianeveléssel kapcsolatos saját élményei, nem ismerik a gyerekek médiatevékenységét.

A tapasztalatok szerint a szülők jelentős része az internet tudatos használatával és az ott előforduló veszélyekkel nincsen teljes mértékben tisztában.  A digitális gyermekvédelem egyik legfontosabb célcsoportja tehát a család; a szülők, nagyszülők számára oktatási programot és segédanyagokat is kínálunk.

A mai, médiával átszőtt világában a boldogulás kulcsa a digitális médiaműveltség, azok az ismeretek és készségek, amelyek segítenek abban, hogy a médiakörnyezetet felelősen, tudatosan használjuk; sikeres diákká, felelős állampolgárrá, hatékony munkaerővé vagy tudatos vásárlóvá váljunk. A gyerekek egyre fiatalabb korban kezdik el használni a digitális eszközöket, a szülőknek pedig nincs mintájuk arra, hogyan kezeljék a médiával kapcsolatos nevelési helyzeteket, sokszor az ehhez szükséges tudásuk, készségeik is hiányoznak”

Forrás: Digitális Gyermekvédelemi Stratégia (https://digitalisgyermekvedelem.hu/dmsz ) 2020.04.04.

Ha bármi kérdése van, keressen minket

Írjon nekünk mediasmarthungary@mediasmarthungary.hu vagy Lépjen velünk kapcsolatba
Ez a webhely cookie-kat használ, hogy jobb böngészési élményt kínáljon a felhasználóknak. További információkat a Cookie tájékoztatóban olvashat.